sobota, 25 marca 2017

Zioła dla świnki morskiej + siano to podstawa diety! Które zioła dla świnek wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej fantastycznych mieszanek ziołowych dla świnek morskich. Świadomość o prawidłowym żywieniu kawii domowej wzrasta i to fantastycznie! Zastanawiacie się jednak, które zioła będą odpowienie i które świnkom zasmakują? Pniżej podaję ulubione typy świnek z mojej hodowli!

Zioła Bazowe dla świnki morskiej od SuperFoods - 550g lub 1,1kg - pachnące duże kawałki, całe listki, kwiaty, korzenie i gałązki - ekologiczne, zdrowe i uwielbiane przez świniaki - nasz numer 1 w codziennej diecie!



Można też oczywiście stosować zioła pojedyncze i wybierać te ulubione dla Waszych prosiaczków. Które wybrać? U nas ulubione są: mniszek lekarski liść i korzeń, babka lancetowata, kwiat nagietka, jeżówka, liść truskawki, liść maliny, liść leszczyny, pokrzywa, skrzyp polny, lipa, lucerna. 


Pamiętajcie, że świnkowe smaki z wiekiem się zmieniają i niechętnie ruszane pokarmy po kilku miesiącach mogą w późniejszym czasie zostać ulubionymi! Klucz do zdrowia leży w różnorodności!
Gwarantuje Wam natomiast, że każda świnka chętnie zioła wcina, pamiętajcie więc by codziennie znalazła garść w swojej miseczce - wesprze to pracę układu trawiennego oraz uzupełni w naturalny sposób witaminy i minerały w jej codziennej diecie.


3 komentarze:

 1. Mam pytanie: Mam świnkę morską, okazującą wielką sympatię i ogromne zaufanie. Czy byłaby szansa, aby kupić drugą świnkę teraz? Ta co już ją mam ma roczek, a mam jedną, i myślę że też źle się czuje jak jest taka jedna sama.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można dokupić drugą świnkę. Nigdy tylko nie wiadomo czy uda się świnki połączyć bez problemów.

   Usuń
 2. Każdemu zwierzęciu jest samemu samotnie. A temat łączenia nie jest trudny, wystarczy trochę poczytać i na pewno dasz sobie rade.

  OdpowiedzUsuń